YAYINLARIMIZ
 
SINIF
 
PARAGRAF KİTABI
 
 
 
Genel Bilgiler
Bildiğiniz gibi YGS’de Türkçe'de kırk soru var. Bu kırk sorunun yaklaşık otuz, otuz beş arası anlam bilgisi, bunun da büyük bölümü paragraf sorularıdır. Aynen bunun gibi LYS’de çıkan elli altı Türk Dili ve Edebiyatı sorusunun yaklaşık yirmisi paragraf sorusudur. Yani bu iki sınavda toplamda çözmeniz gereken paragraf sorusu yaklaşık ellidir. Elli net demek sınavları neredeyse garanti altına almak demektir.
KPSS’de otuz sorunun yaklaşık yirmi dördü anlam bilgisi sorusudur. Bu soruların da yaklaşık yirmisi paragraf sorusudur.
ALES’te sözel-1 bölümündeki kırk sorunun yaklaşık otuz beşi paragraf sorusudur. Aynı zamanda sözel-2
bölümündeki kırk sorunun da yaklaşık otuz beşi paragraf sorusudur. Yani bu sınavı kazanmak için paragraf sorularını çözmek temel belirleyicidir.
Biz de bundan yola çıkarak ÖSYM sınavlarında en çok soru çıkan ancak bir türlü tamamı doğru yapılamayan paragraf konusunu bir kitapta topladık.
İşte elinizdeki bu kitapta paragraf konusu 10 konu başlığına ayrılmış ve her bir konu “ÖZET KONU ANLATIMI ve STRATEJİ TESTİ” sorularıyla en ince detayına kadar işlenmiştir. Bu bölümlerden sonra ÖSYM mantığına uygun 20 paragraf denemesi ile öğrencinin sınav deneyimini şimdiden ve ciddi şekilde yaşaması hedeflenmiştir. Bu bölümdeki denemeleri her gün 1 adet ve en fazla 30 dk içinde çözmenizi tavsiye ediyoruz.
 
Özellikler
Sayfa Sayısı Kapak Türü Kağıt Türü Baskı Sayısı Basım Tarihi En/Boy Ağırlık
240 Kuşe Kapak 80 Gr. 1.hamur Kağıt 2. Baskı Aralık 201 21,50 / 27,50 cm. 620 gr.