YAYINLARIMIZ
 
SINIF
 
FİZİK
 
 
 
Genel Bilgiler
Sevgili Öğrenciler, 
Eğer Fizik'te zorlanıyorsanız 40 Seansta Kolay Fizik tam sizlik bir kitap demektir. Çünkü bu kitapta sıfır düzeyinden başlıyoruz 40 seansta sizi adım adım zirveye yaklaştırıyoruz. 
 
ÖSYM'de 2017'den itibaren Geçerli Yeni Müfredat 
 
Elinizdeki kitabı da ÖSYM'de 2017'den itibaren geçerli MEB'in yeni müfredata göre hazırladık. MEB 2013 yılın­da 9. sınıftan başlayarak Fizik müfredatını aşamalı olarak değiştirdi. 2017 YGS'de sorular artık yeni müfredattan ge­lecek. Sakın ola eski müfredata göre yazılmış kitaplar­dan ders çalışmayın. 
Önce YGS Fizik konularını özel dersin mantığına uygun olarak 40 seansa ayırdık. Her seansta önce konuyu özlü bir biçimde, mantık ve yoruma dayalı olarak anlattık. An­latımı çizim ve fotoğraflarla destekledik. Ardından çözümlü örneklere yer verdik. Her seansın konusunu hiç boşluk bı­rakılmaksızın sorularla taradık. 
 
Soru bankanızda her bölümde üç kategori test vardır: 
 
  • Temel Testler, konuyu en kolay yolla öğretmek amacıyla kaleme aldık. 
  • Mikro Konu Testleri, temel testlere göre daha kap­sayıcı ve daha çok ölçücü sorulardan oluşmaktadır. 
  • Strateji Testleri ise, üniversite sınavında gelmesi muhtemel sorulardan oluşmaktadır. 

Kolay öğrenmeye dayalı olduğunu söyleyen kitapların ço­ğunun ortak bir sorunu kolayda başlayıp kolayda bitmesidir. Bu türden kitaplardaki testleri çözerken öğrencinin başarısı yüksek çıkar ama içinde ÖSYM tarzı sorular yer almadı­ğı için üniversite sınavındaki başarısı düşük çıkar. Biz ise strateji testlerinde YGS'de çıkması olası sorulara yer ve­rerek üniversite sınavında da başarılı olmanızı amaçladık. 

Tüm Soruların Çözüm Videolarıyla 7/24 Yanınızdayız 
 
Kitabınızdaki tüm soruları akıllı tahtada sizin için çözdük. Bu sayede yanlış ve boş sorularınız için öğretmenleriniz peşinde koşturmanıza gerek kalmayacak, 7/24 çözüm vi­deolarına ulaşbileceksiniz. Çözüm videolarına sayfanın üst kısmındaki barkodları akıllı telefon veya tabletinize okuta­rak ulaşabilirsiniz. Ya da karekodun altındaki sayısal kod­ları www.akilliogretim.com adresindeki arama modülüne yazarak bilgisayarınızla ulaşabilirsiniz. Yanlış yaptığınız ve boş bırakıtğınız soruların çözüm viideolarını mutlaka iz­leyin. Hatta doğru sonuca ulaşmış olsanız bile zorlandığınız soruların çözümünü de izleyin, bizim yaptığımız çözümlerle konuya ve soruya dair birçok inceliği de öğrenmiş olursunuz.
 
40 Seans'ın Hedefi 
 
Üniversite sınavındaki sorular, zorluk derecesi açısından 5 kategoridir: % 1 O Çok Kolay, % 20 Kolay, % 40 Normal, % 20 Zor, % 1 O Çok Zor. 40 Seansta Serisi'nin amacı sizi Çok Kolay, Kolay ve Normal soruları yapmanızı sağlamaktır. Bu da % 701ik bir başarıya karşılık gelir. Eğer Zor ve Çok Zor soruları da yapıp% 100'1ük başarıya ulaşmak istiyorsanız 40 Seans'tan sonra Okyanus'un Özel Ders Konseptli konu anlatımı kitaplarını ve soru bankalarını öneririz. 
Fizik dersi teorik olarak iyi kavranmış konular üzerinde çok sayıda problem çözülerek pekiştirilir. 40 seansta yapacağı­nız çalışmalarla öğrendiğiniz kavramların zihninizde somut biçimler kazandıklarını ve daha da netleştiklerini görecek­siniz. Bu kitap sizleri başarıya en kısa ve en doğru yoldan ulaştıracak niteliktedir. 
Yaşamınızda önemli bir dönüm noktası olan bu sınavda başarılar diliyorum. 
 
Mehmet Ali Özhan
 
Özellikler
Sayfa Sayısı Kapak Türü Kağıt Türü Baskı Sayısı Basım Tarihi En/Boy Ağırlık
456 Kuşe Kapak 80 Gr. 1.hamur Kağıt - - 21,50 / 27,50 cm. 1129 gr.