YAYINLARIMIZ
 
SINIF
 
MATEMATİK
 
 
 
Genel Bilgiler
Sevgili Öğrenciler, 
 
40 Seansta Kolay Matematik Kitabı, öğrencilerimizin is­tek ve ihtiyaçlarıyla oluştu. Çoğu zaman, öğrencilerimiz kaynakların zorluğundan, soru çözemediğinden bahsetti durdu. Biz de öğrencilerimizin isteklerini göz ardı etmedik. Öyle bir kaynak olmalıydı ki hem kolay hem öğretici olsun. Hem de öğrenci kısa sürede soruları çözebilsin ki kendine vakit ayırabilsin! 
 
Kollarımız sıvadık ve çalışmaya başladık. Nasıl olmalıydı? Konuyu en kısa yoldan nasıl öğretebilirdik? Kitabı öyle ha­zırlamalıydık ki matematiği zayıf olan her öğrenci en kısa zamanda en kolay bir şekilde her gün sadece bir saat ayı­rarak 40 günde üniversite sınavında hayalini kurduğu bölü­mü kazanabilecek kadar net yapabilsin. 
 
Bu kitap her vitamin ve proteini içinde bulunduran kapsüller gibi olmalıydı. ilk olarak şablon çıkardık ve 40 seansta bü­tün YGS matematiğinin öğretilebileceği kanaatine vardık. Her alt başlığın konu anlatımını örnekler vererek yaptık. Hemen altında iki sütun oluşturduk ve sol sütuna çözümlü sorular, sağ sütuna şıklı sorular koyduk. Çünkü çözümlü soruları çözebilen bir öğrencinin uygulama yapmasını iste­dik. Ardından mikro-konu testlerine yer verdik. 
 
Kolay öğrenmeye dayalı olduğunu söyleyen kitapların ço­ğunun ortak bir sorunu kolayda başlayıp kolayda bitme­sidir. Bu türden kitaplardaki testleri çözerken öğrencinin başarısı yüksek çıkar ama içinde ÖSYM tarzı sorular yer almadığı için üniversite sınavındaki başarısı düşük çıkar. Biz ise kitapta strateji testlerinde YGS'de çıkması olası sorulara yer vererek üniversite sınavında da başarılı ol­manızı amaçladık. 
 
ÖSYM'de 2017'den itibaren Geçerli Yeni Müfredat
 
MEB 2013 yılında 9. sınıftan başlayarak matematik müfre­datını aşamalı olarak değiştirdi. 2017 YGS'de sorular artık yeni müfredattan gelecek. 9 ve 10. sınıfta Matematik tüm liselerde ortak olarak okutulmaktadır. ÖSYM, YGS'deki so­rular için ortak dersleri esas almaktadır. ÖSYM, YGS'de ortaokuldan da soru sorabilmektedir. Elinizdeki kitap buna göre hazırlanmıştır. Bu nedenle eski müfredata göre yazıl­mış kitaplardan ders çalışmalısınız. 
 
Elinizdeki kitabı da ÖSYM'de 201 ?'den itibaren geçerli MEB'in yeni müfredata göre hazırladık. Yeni müfredatta Geometri konuları Matematik müfredatına eklenmiştir. An­cak Matematik-Geometri için birleşik kitap çok kalın olacağı için biz Matematik ve Geometri kitaplarını ayrı ayrı çıkar­mayı tercih ettik. 
 
Tüm Soruların Çözüm Videolarıyla 7/24 Yanınızdayız 
 
Her seansın sonundaki Mikro Konu Testi ve Strateji Testleri akıllı tahtada sizin için çözdük ki, çözemediğiniz sorulara anında ulaşıp, farklı soru çözme tekniklerini görebilsiniz. Bu sayede yanlış ve boş sorularınız için öğretmenleriniz peşinde koşturmanıza da gerek kalmayacak, 7/24 çözüm videolarına ulaşabileceksiniz. Çözüm videolarına sayfa­nın üst kısmındaki barkodları akıllı telefon veya tabletinize okutarak ulaşabilirsiniz. Ya da karekodun altındaki sayısal kodları www.akilliogretim.com adresindeki arama modülü­ne yazarak bilgisayarınızla ulaşabilirsiniz. Yanlış yaptığınız ve boş bırakıtğınız soruların çözüm viideolarını mutlaka iz­leyin. Hatta doğru sonuca ulaşmış olsanız bile zorlandığınız soruların çözümünü de izleyin, bizim yaptığımız çözümlerle konuya ve soruya dair birçok inceliği de öğrenmiş olursunuz. 
 
40 Seans'ın Hedefi 
 
Üniversite sınavındaki sorular, zorluk derecesi açısından 5 kategoridir:% 10 Çok Kolay,% 20 Kolay,% 40 Normal,% 20 Zor, % 1 O Çok Zor. 40 Seansta Serisi'nin amacı sizi Çok Kolay, Kolay ve Normal soruları yapmanızı sağlamaktır. Bu da % 701ik bir başarıya karşılık gelir. Eğer Zor ve Çok Zor soruları da yapıp % 1 OO'lük başarıya ulaşmak istiyorsanız 40 Seans'tan sonra Okyanus'un Özel Ders Konseptli konu anlatımı kitaplarını ve soru bankalarını öneririz. 
40 Seansta Kolay Matematik Kitabı'yla matematik hakkın­da önyargıları kaldırmayı ve belli oranda temel oluşturmayı hedefledik. 
Kısacası sizleri fazla yormadan en az çalışma ile konuları kısa sürede kavramanızı amaç edindik. 
Hayallerinizi gerçekleştirecek cesaretiniz varsa, gerçekleş­miyecek hayal yoktur. 
Çalışmalarınızda başarılar dileğiyle!.. 

Murat Nizamoğlu -Yavuz Ozan

 
Özellikler
Sayfa Sayısı Kapak Türü Kağıt Türü Baskı Sayısı Basım Tarihi En/Boy Ağırlık
408 Kuşe Kapak 80 Gr. 1.hamur Kağıt - - 21,50 / 27,50 cm. 1003 gr.