YAYINLARIMIZ
 
SINIF
 
Tyt 5 Deneme Seti (Yks / 1. Otr)
 
 
 
Genel Bilgiler

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI
TEMEL YETERLİLİK TESTİ 5 DENEME

Sevgili Öğrencimiz,

* Yükseköğretim Kurumları Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, 12 Ekim 2017’de medyaya yaptığı sunumda üniversiteye girişte yeni sistemi ana hatlarıyla anlattı. Elinizdeki denemeleri YÖK Başkanı'nın açıklamaları çerçevesinde hazırladık.

* Üniversiteye giriş sınavının adı artık “Yükseköğretim Kurumları Sınavı”. Yükseköğretim Kurumları Sınavı, bir günde iki oturum biçiminde yapılacaktır.

* Birinci Oturum Cumartesi Günü Sabah yapılacaktır; bütün adayların birinci oturuma girmesi zorunludur.  

* YÖK Başkanı'nın vurguladığı gibi Temel Yeterlilik Testi'ndeki Türkçe ve Temel Matematik soruları geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sınavda da Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak müfredatına dayalı olacaktır. (YÖK Başkanı'nın bu sözü TYT'deki soruların kapsama alanının yani sorumlu olduğunuz kazanımların YGS'deki Türkçe ve Matematik Testi ile aynı olacağını gösteriyor.)

* YÖK Başkanı şunları da vurguladı: Temel Yeterlilik Testi’nde  adayların muhakeme, akıl yürütme, mantıklı düşünme odaklı sözel ve sayısal becerilerinin, yani Türkçe’yi doğru kullanma, okuma ve anlama, dil hakimiyeti ile matematiksel ilişkilerden yararlanmanın ölçülmesi amaçlanmaktadır. (YÖK Başkanı'nın bu sözü TYT'deki soruların tarzının YGS'deki Türkçe ve Matematik Testi ile aynı olacağını, bilgiden çok yorum ve kavrayış ağırlıklı olacağını gösteriyor.)

 
Özellikler
Sayfa Sayısı Kapak Türü Kağıt Türü Baskı Sayısı Basım Tarihi En/Boy Ağırlık
168 300 Gr Mat Kuşe 70 Gr. 1. Hamur - - 19,00 / 27,00 cm. -