Bizi Tanıyın

1979 yılından itibaren Eğitim alanında hizmet veren ve bu alanda önemli bir tecrübeye sahip bir kurumun yayıncılık ayağı olarak faaliyet gösteren Okyanus Yayıncılık, ilkokul, ortaokul ve liseler için sınavlara hazırlık ve okula yardımcı ders kitapları hazırlamak amacıyla kurulmuştur. Okyanus Yayıncılık, öğrencilerin ders konularını daha iyi, daha detaylı ve daha kolay öğrenmesine yardımcı olacak yayınlar çıkarmayı kendine görev edinmiştir.

 

 

 

 

 

Misyonumuz

Okyanus Yayıncılık, ülkemiz gençliğinin eğitimine katkıda bulunarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlama misyonuyla kurulmuştur. Kendileri de eğitimci olan kurucularımız, eğitim yayıncılığını ticari bir faaliyet olarak değil, bir yaşam tarzı olarak benimsemektedir.

Okyanus Yayıncılık, Türk Milli Eğitimi’nin genel amaç ve ilkelerinden taviz vermemesinin yanı sıra, birlikte çalıştığı kurumlarla işbirliğinin ötesinde “kader birliği” yapması, yenilikçiliği temel değer olarak benimsemesi ve yatırım yaptığı her alanda en iyi olmak için mücadele vermesi sayesinde, kurumsal hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

 

 

 

 

Neden Okyanus?

Gençleri anlayan, öğrenmeyi kolaylaştıran yayınevi…

Gençleri anlamayı yayıncılık faaliyetlerinin merkezine koyan Okyanus Yayıncılık, eğitimi kolaylaştırma hedefiyle uyumlu olarak, ortaokul ve lise öğrencilerinin öğrenme zorluğunu aşmasına yardımcı olan yenilikçi yayınlar hazırlamaktadır.

Yayınevimiz yaklaşık 1,5 milyonu aşkın konu anlatımı ve çözüm videoları ile bu alanda yayıncılık sektörüne öncülük etmiştir. Lise grubu tüm yayınlarda, Ortaokul grubu soru bankaları, tekrar testleri ve denemelerde, İlkokul grubu soru bankaları ve denemelerde tüm soruların soru çözüm videoları bulunmaktadır. Lise grubu Iceberg ve Ortaokul yayınlarında konu anlatım video desteği de yer almaktadır.

Lise grubu tüm yayınlarda, Ortaokul grubu soru bankaları, tekrar testleri ve denemelerde, İlkokul grubu soru bankaları ve denemelerde tüm soruların soru çözüm videoları bulunmaktadır. Lise grubu Iceberg ve Ortaokul yayınlarında konu anlatım video desteği de yer almaktadır.

Siz de Okyanus Yayıncılık’ı tercih edin, öğrenmenin ve öğretmenin çok daha kolay olduğu yeni bir dünyayı keşfedin!